EN
сите категории

Вести

Дома>Вести

HNAC ѝ помогна на окружната пумпна станица за земјоделство и вода на округот Хујанг Успешно одржан час за обука за вештини за работа и одржување

Време: 2021-04-27 Посети: 291

Со цел понатамошно подобрување на деловната способност и оперативните вештини на персоналот за работа и управување на дренажната пумпна станица во округот Хујанг и да се прилагодат на потребите на развојот на зачувување на водата во новата ситуација. Во моментов, Бирото за земјоделство, рурално и зачувување на водата во областа Хујанг во градот Хуижу, провинцијата Гуангдонг (во натамошниот текст „Биро за земјоделство и вода“) се одржа курс за обука за вештините за работа и одржување на пумпната станица за одводнување во Јонглианг. Канцеларијата за управување со Дивеи во округот Хујанг.
Со церемонијата на отворањето на курсот за обука претседаваше Лиу Јаоронг, заменик-директор на Бирото за земјоделство и вода на округот Хујанг, градот Хуижоу, провинцијата Гуангдонг. Во обука.

图片 1


Дополнителни информации:


Единицата за управување со проекти за зачувување на водата на Бирото за земјоделство и вода во округот Хујанг има вкупно 12 одводни станици, Канцеларија за управување со реката Даншуи Данао, Канцеларијата за управување со водите Јонглианг и Канцеларијата за управување со водите Пингтан. Од јануари 2021 година, Huazi Technology обезбеди 12 дренажни станици во округот Хујанг со инспекции на опремата, редовно одржување и редовно одржување, вклучувајќи пумпи за вода, мотори, опрема со висок и низок напон, компјутерски мониторинг и заштита, DC системи, порти и дигалки. Одржување и превентивни тестови и обезбедувајте услуги како што се должност во сезоната на поплави, спасување во итни случаи и техничка обука.

图片 2

图片 3

Претходно: 181 милион! HNAC победи на понудата за набавка и инсталација на електромеханичка опрема за хидроцентралата Кандаџи во Нигер

Следно: [Ретроградно, заплови] Проектот HNAC Nauru Smart Grid започна непречено

Жешки категории