EN
сите категории

Вести

Дома>Вести

HNAC Technology успешно го потпиша проектот EPC на трафостаницата во Танзанија

Време: 2023-02-16 Посети: 126

Во 10 часот по локално време на 14 февруари, Танзанија, во претседателската палата во Дар ес Салам се одржа церемонијата на потпишување на серискиот договор за проектот за подобрување на електричната мрежа што го одржа Министерството за енергетика на Танзанија. Претседателот Самиа Хасан Сулуху беше сведок на потпишувањето и одржа важен говор.

Како победник на понудата, HNAC Technology беше поканета да учествува на настанот. Миао Јонг, проект-директор на Меѓународната компанија, и г-дин Чанде, генерален директор на компанијата за електрична енергија на Танзанија (ТАНЕСКО) го потпишаа договорот за EPC на трафостаницата на терен.

图片 1

По церемонијата, претседателот Хасан одржа посебен говор, давајќи големи надежи за серија проекти за моќ, потпишани овој пат. Таа рече дека стратешките енергетски проекти што моментално се спроведуваат низ целата земја ќе ја направат Танзанија голема моќна земја во регионот.

На церемонијата на потпишување присуствуваа и министерот за енергетика на Танзанија, министерот за рудници, министерот за одбрана и други високи владини претставници.

HNAC Technology отсекогаш придавала големо значење на развојот на африканските пазари и размена и соработка со Танзанија и други африкански земји уште од науката и технологијата. Успешното потпишување на проектот EPC за трафостаница во Танзанија постави добра основа за понатамошен развој на HNAC технологијата на африканскиот пазар во иднина.

Претходно: [Добри вести] Официјално започнат проектот за услуги за одржување на инвестициската компанија за вода од чешма HNAC Maoming Binhai за нова област

Следно: Никој

Жешки категории