EN
сите категории

Вести

Дома>Вести

[Ретроградно, заплови] Проектот HNAC Nauru Smart Grid започна непречено

Време: 2021-04-23 Посети: 213

На почетокот на април, членовите на тимот на проектот Smart Grid на HNAC Nauru пристигнаа во јужнопацифичката островска држава Република Науру со заеднички чартер лет за проектот Јужен Пацифик организиран од China Harbor и Четвртата авијациска управа на China Communications. Првиот проект за паметна мрежа на компанијата во странство официјално започна оваа година. Бизнисот достигна нов врв.

1 图片


Дополнителни информации


Проектот за паметна мрежа на Науру е потпомогнат од Азиската банка за развој (ADB) и е заеднички општ договор на China Harbor-Huazi Technology-Rising Sun. Вклучува фотоволтаичен 6.9 MW, систем за складирање на енергија од батерии од 5 MW/2.5 MWh, 5 дизел генератори и една прекинувана станица од 11 kV. За проектот, HNAC е одговорна за целокупниот дизајн и снабдување со главната електрична опрема, додека подружницата Great New Energy е одговорна за управување на лице место и севкупна инсталација и пуштање во работа.

2 图片

Претходно: HNAC ѝ помогна на окружната пумпна станица за земјоделство и вода на округот Хујанг Успешно одржан час за обука за вештини за работа и одржување

Следно: [Добри вести] Официјално започнат проектот за услуги за одржување на инвестициската компанија за вода од чешма HNAC Maoming Binhai за нова област

Жешки категории